غلامحسین بسته آهنگ
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ غلامحسین بسته آهنگ
آرشیو وبلاگ
      هیئت آل یاسین علیه السلام خورموج (بحث مهدویت و امامت و همچنین برنامه های مختلف فرهنگی)
چرا در شب های شهادت بانوی ماه باید تالار های عروسی چراغانی باشند نویسنده: غلامحسین بسته آهنگ - ۱۳٩٠/٢/۱۸

امسال فاطمیه بسیار غریب بود...

چرا در شب های شهادت بانوی ماه باید تالار های عروسی چراغانی باشند....

امسال فاطمیه بسیار غریب بود...
بدون هیچ مقدمه ای بعد از نام خدا آغاز میکنم ... صحبتهای مقام معظم رهبری بود که هنوز هم یادمان است که میگفت: فاطمیه را همچون محرم بدانید و برگزار کنید ... خیلی جای درد و ناراحتی است که افرادی که ادعای دین و مذهب می‌کنند افرادی که مسئول هستند و افراد ذی ربط در این امر کوتاهی فراوانی کردند جدا از فرهنگ سازی و مقدمه چینی برای این ایام بیشترین ضعف دامن گیر مسئولین است علی الخصوص صدا و سیما . در ایام محرم این صدا و سیما بود که القا کرد محرم همان ده روز اول است و پس از سوم امام برنامه های عادی از سر می‌گرفت امسال هم تمامی شبکه های صدا و سیما بدون هیچ نگرانی و احساس مسئولیت نسبت به این جریان سریال ها و فیلم های عادی و بعضا طنز پخش کردند بگذریم از موسیقی ها و افتضاحات روزمره شان اما جا نداشت این یک دهه صدا و سیما که به راحتی می‌تواند فرهنگ سازی کند و حداقل جو را آماده کند، به احترام حضرت زهرا (س( اندکی به خود میامد اندکی فضا را برای فاطمیه و داغ دارانش آماده می‌کرد . چرا در شب های شهادت بانوی ماه باید تالار های عروسی چراغانی باشند چرا کاروان عروسی و شادی در خیایانها از روبروی هیئت های مذهبی باید رد شوند کمتر زحمتی که بود این بود که صدا و سیما با پخش مداحی و مراثی فاطمی این جو را ایجاد می‌نمود چقدر درد آورد است که بچه هیئتی ما از هئیت خارج شود و با چنین صحنه هایی روبرو شود . اما اگر این شور و همین چند بنر مراسمات و همین مداحان و حب اهل بیت نبود به راستی چه میکردیم ….

این است جامعه اسلامی این است ایام فاطمیه در .....

اللهم عجل لولیک الفرج
این الفاطمیون

  نظرات ()
معنی صبر نویسنده: غلامحسین بسته آهنگ - ۱۳٩٠/٢/٩

 

معنی صبر

: صبر یعنی


امتداد عطش لبهای ترک خورده خاک تا فصل باران


: صبر یعنی


کشت تحمل در باغچه انتظار تا شکوفه حضور


: صبر یعنی

 


شباهنگ اشک در دامان تنهایی تا ظهور فجر


: صبر یعنی


ماندن قرنها خروش در پشت حنجره تا روز فریاد


: صبر یعنی


شاخه سبز عبور عشق در چهار راه زندگی


: صبر یعنی


شهامت ماندن و بسیج برای روز رفتن


: صبر یعنی


طاقت بر زهر خند تاریکی تا ار مغان گلخند روشنی

: صبر یعنی

 


تحمل جان در پوستین تن تا محو شدن در او که باقی است

  نظرات ()
چیزی شبیه به طنز نویسنده: غلامحسین بسته آهنگ - ۱۳٩٠/٢/٢

عربستان ایران راتهدید به جنگ کرد

سفیر عربستان سعودی در قاهره با بیان اینکه ارتش سعودی پیش از این، سابقه حمله به هواپیماهای ایرانی را داشته است، گفت: امیدوارم ایران، قدرت ما را نیازماید زیرا ما توانایی مقابله را داریم.

به گزارش مشرق به نقل از انتخاب، "احمد القطان" سفیر عربستان سعودی در مصر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "الحیات" مصر ادعا کرد: ما در عربستان سعودی مخصوصا دوره ملک عبدالله و از زمانی که وی ولی عهد بود تلاش کرده ایم که دست دوستی را از طرق مختلف بسوی ایران دراز کنیم اما متأسفانه، توطئه های ایران در کشورهای حاشیه خلیج[فارس] هرگز تمامی ندارد.

وی با سوء استفاده از برخی اظهارات جنجالی داخل کشورمان درباره برتری ایرانیان به دیگر اقوام و ملل، گفت: تا امروز آنها با توهم امپراطوری پارس زندگی می کنند.

القطان افزود: اظهارات اخیر ایرانیان عجیب و غریب است؛ آنها عربستان سعوودی را متهم به دخالت در امور بحرین کردند. این حقیقت ندارد و من می توانم آن را ثابت کنم.

وی مدعی شد: این اتهامات زمانی از سوی ایران متوجه ما می شود که ایران هم در حال مداخله در امور لبنان ، عراق، مصر و کشورهای حاشیه خلیج[فارس] است.

سفیر عربستان سعودی در مصر افزود: وضعیت ما با ایران در منطقه بصورت وحشتناکی است. ما پیام قدرتمندانه و مهمی را به آنها منتقل کرده ایم: ما اجازه نقض امنیت کشورهای حاشیه خلیج[فارس] را نمی دهیم.

وی افزود: امنیت کشورهای حاشیه خلیج[فارس]، خطر قرمز ما در عربستان سعودی است؛ مطمئناً شما به یاد دارید که عربستان چگونه به حمله کویت پاسخ داد.

احمد القتان در ادامه ادعاهایش، گفت: اهداف ایران در ایجاد یک شبکه جاسوسی در کوبت چه بود؟ کل این قضیه هشدار دهنده است. ایران چندین سال است که جزیره های امارات را اشغال کرده است! و هنوز هم از هر نوع مذاکره ای در این مورد سرباز می زند! و حتی داوری بین المللی را هم قبول نمی کند!

وی با بیان اینکه "ما در عربستان سعودی خیلی از دست ایران رنج کشیدیم" ادامه داد: بگذارید که به شما یادآوری کنم که ایران در سال 1986 و 1987 میلادی، دو بار به حریم عربستان سعودی حمله کرد که ما به آنها هشدار دادیم و وقتی که برای بار سوم این قضیه تکرار شد، هواپیماهای آنها را زدیم.

احمد القتان اضافه می کند: من فکر نمی کنم که سیاست ایران با سیاست مصر در یک خط است. ایران برنامه های خود را دارد. من از اعماق قلبم آرزو می کنم که مصر قادر باشد که ایران را متقاعد کند که روابط همسایگی اش را حفظ کند و به کنواسنیون های بین اللمی احترام بگدارد و دست از دخالت در کشورهای حاشیه خلیج فارس دست بردارد.

وی خطاب به مصاحبه کننده می گوید: برادر عزیر، شما باور نمی کنید که این ایرانی ها دارند در کشورهای حاشیه خلیج فارس چه می کنند. تنها چیزی که این کشور به آن اهمیت می دهد دخالت در هر قسمت از کشورهای جهان عرب است. مصر هم اکنون دارد از این قضیه رنج می برد. مانند خیلی دیگر از کشورهای عربی دیگر، من می توان در مورد هر کشور عربی دیگری، مثال های زیادی بزنم!

سفیر عربستان سعودی در مصر، در ادامه، تلویحاً ایران را تهدید به حمله نظامی می کند و می گوید: من به این چیزی که می گویم اعتقاد دارم: امیدوارم ایرانی ها قدرت ما را امتحان نکنند. آنها نباید قدرت ما را تست کنند. ان شالله اگر آنها بخواهند کشورهای حاشیه خلیح[فارس] را بی ثبات کنند، ما توانایی مقابله با ایران را داریم.

مصاحبه کننده در این لحظه پرسید: منظور شما از قدرت به معنای خود کلمه است که وی پاسخ داد: بله.

مصاحبه کننده دوباره پرسید که این شامل حمله نظامی هم می شود که القطان پاسخ داد: منظور من ایران است؛ کشورهای حاشیه خلیج[فارس] و امنیت آنها، خط قرمز ماست و ما اجازه نقض امنیت را به آنها را نمی دهیم .

وی افزود: امیدوارم که ایرانی ها قدرت ما را تست نکنند و من دوست دارم چیزهایی که نگفتم یادآور شوم.

القطان ادعا کرد: ما از دست ایرانی ها در دوره حج، خیلی رنج بردیم و آزار دیدیم! آنها به عربستان می آیند و باعث آشوب در طول مدت برگزاری حج می شوند.

این ادعا در حالی مطرح می شود که جز جنایتی که آل سعود در جمعه خونین سال 1366 آفرید، هیچ گونه دفاع دیگری از ایرانیان در طول سالهای برگزاری حج به ثبت نرسیده است.

مصاحبه کننده در پایان گفت وگو، از سفیر عربستان سعودی در مصر پرسید: آیا ایران، مسؤول آشوب و تظاهرات در عربستان هم هست؛ که القطان بدون اشاره به درگیری های سنگین در کشورش که روزهای متمادی است ادامه دارد، پاسخ داد: کدام تظاهرات؟ همانی را می گویید که 10 تا 15 نفر آمدند؟!

  نظرات ()
وقتی که امام زمان(عج) شیعیان بحرین را نجات دادند نویسنده: غلامحسین بسته آهنگ - ۱۳٩٠/٢/٢

وقتی که امام زمان(عج) شیعیان بحرین را نجات دادند

 

     این روزها با بیداری اسلامی، شاهد تحولات گسترده‌ای در منطقه هستیم. اما بحرین حالت ویژه‌تری را به خود اختصاص داده و در کنار تمام صحنه‌های زیبای قرائت دعای فرج امام زمان(عج) در میدان لؤلؤ ، اینک بحرین شرایط مظلومانه‌تری را به خود گرفته و تمام شیعیان و مسلمانان واقعی در بحرین شرایط سختی را تجربه می‌کنند.
به گزارش جهان اما این شرایط، به گونه‌ای دیگر مسبوق به سابقه است و آن هنگامی است که پادشاه بحرین می‌رفت تا با دسیسه وهابیون زمانه خود، شیعیان بحرین را به شهادت برساند اما با عنایت مستقیم امام زمان(عج) شیعیان بحرین نجات یافتند.

 

       این واقعه که با عنوان قضیه انار در روضه‌های مرحوم کافی معروف است، حکایت از حضور یک ناصبی متعصب و دشمن اهل بیت پیامبر(ص) به عنوان وزیر حاکم وقت بحرین دارد که از هیچ دسیسه‌ای جهت ضربه زدن به شیعیان کوتاهی نمی‌کرد و در مهمترین دسیسه‌اش، اناری را خدمت حاکم ارائه می‌کند که با حک شدن برجسته مطالبی خلاف عقاید شیعیان بر روی آن و جلوه دادن آن به عنوان معجزه الهی و دلیلی بر بطلان شیعیان، حاکم را قانع می‌نماید که در صورت عدم پاسخ مناسب شیعیان در برابر این واقعه یا شیعیان مطیع خواسته‌های آنها شده یا کشته شوند.

     بزرگان شیعیان بحرین نیز با احضار حاکم و با مشاهده این انار، مضطرب و از حاکم سه روز مهلت می‌خواهند. سپس با تشکیل جلسه و انتخاب سه نفر از پرهیزکارترین افراد، قرار را بر این می‌گذارند که هر شب یک نفر به بیابان رفته و تا صبح به عبادت مشغول و از خداوند به وسیله امام زمان(عج) یاری بخواهند. بعد از آنکه نفر اول و دوم تا صبح عبادت می‌کنند و نتیجه‌ای نمی‌گیرند نوبت به محمد ابن عیسی بحرینی می‌رسد و در همان شب امام زمان (عج) به داد شیعیان بحرین می‌رسند و با برداشتن پرده از این راز برای محمد ابن عیسی بحرینی و اشاره به این موضوع که انار مذکور قبل از رشد کامل در قالبی سفالین با مطالب حک شده و موهوم روی آن به این شکل ظاهر گشته و با دادن آدرس دقیق مکان اختفای قالب سفالین در منزل وزیر ناصبی و نیز خبر از وجود دود و خاکستر در درون انار، این توطئه را از سر شیعیان بحرین دور می‌سازند.

      اما پاسخ امام زمان(عج) به سوال محمد ابن عیسی بحرینی مبنی بر علت تاخیر دو روزه در حل این مشکل نیز قابل توجه است. ایشان در برابر سوال وی می‌فرمایند: تقصیر خودتان است که پس از سه روز به داد شما رسیدم؛ چرا که خودتان از حاکم سه روز فرصت خواستید. اگر در همان مجلس حاکم، مرا صدا می‌زدید و می‌گفتید یا صاحب الزمان! همان جا راه حل را به شما می‌نمایاندم.

 

  نظرات ()
مراسم هیات در اول اردیبهشت ماه نویسنده: غلامحسین بسته آهنگ - ۱۳٩٠/٢/۱

مراسم این هفته هیات

 01/02/1390 (اول اردیبهشت )

منزل جانباز عزیز جناب آقای محمود روستا

  نظرات ()
هیئت آل یاسین (ع) خورموج نویسنده: غلامحسین بسته آهنگ - ۱۳٩٠/٢/۱

هیئت آل یاسین (ع) خورموج

 

سلام و صلوات بر خاتم پیامبران ، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص)

سلام بر خاندان مطهر نبی مکرم اسلام ، حضرات ائمه اطهار (ع)

 

با ادای احترام به روح ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی و تمنای سلامت و سعادت برای رهبر فرزانه انقلاب ، حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی ) و با نثار بهترین تحیات به ارواح طیبه شهیدان راه اسلام خاصه ایثار گران 8 سال دفاع مقدس

هیئت آل یاسین (ع) خورموج ، مفتخر است که توانسته محفل انسی برای خاندان معظم شهدا ،‌جانبازان ، آزادگان و رزمندگانی باشد که در راه پاسداری از مکتب اهل بیت (ع) و دفاع از کیان سرزمین و نظام اسلامی ایران از نثار جان دریغ نکرده و در امتحان بزرگ الهی سر بلند شدند.

دوستان در خصوص برنامه های مختلف هیات دستور فرموده بودند که دستور کاری جهت برنامه های امسال تهیه ببینیم . که با اجازه دوستان عزیز و اعضای محترم موارد را به صورت خلاصه وار عرض می نمایم.

دستور کار هئیت آل یاسین (ع) خورموج به شرح ذیل می باشد :

 

برگزاری مداوم جلسات هفتگی در شام پنج شنبه هر هفته

 

قرائت قرآن ، سخنرانی و مدیحه سرایی در شبهای ماه مبارک رمضان

 

برگزاری مجلس عزاداری سالار شهیدان از اول تا دوازدهم محرم بعد از نماز مغرب و عشاء

 

برگزاری پنج روز عزاداری صدیقه طاهره (س) در ایام فاطمیه

 

برگزاری جشن باشکوه به مناسبت نیمه شعبان

 

برگزاری مراسم عزاداری به مناسبت شهادت حضرت امام صادق علیه السلام

 

برگزاری دعای عرفه

 

سرکشی به خانواده دوستان شهید ، رزمنده و جانباز و اعضاء هیئت و مشارکت در غم و شادی آنها

خادمان شما در هیئت ، رشد و بهبود کیفی برنامه های هیئت را در سایه انتقاد ،‌ پیشنهاد و راهنمایی های سازنده همه عزیزان می دانند .امید که ما را در ترقی و تعالی یاری کنید و نظرات خود را از ما دریغ ندارید.

 

والسلام علی عباد الله الصالحین

هیئت امناء هیئت آل یاسین علیه السلام خورموج

  نظرات ()
مطالب اخیر حضرت امام خامنه ای حضرت فاطمه علیهاالسلام :خداوند امر به معروف را براى اصلاح مردم قرار داد . دلم با یاد زهرا (س) بی قرار است السلام علیک یا فاطمه الزهرا یا بنت رسول الله من نمی گویم چه شد .... سکوت علی(ع) رضایت از فریاد زهرا(س) بود حضرت امام خامنه ای بیانات مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی احترام حضرت موسی (ع) و حضرت خضر (ع)
کلمات کلیدی وبلاگ حضرت فاطمه (س) (٦۸) سلامٌ علی آل یاسین (٦٥) مهدی(عج) (٦٤) مهدویت (٦۱) شیعه (٦٠) علی (ع) (٥۸) مذهبی (٥٦) تصویر (٥٤) مطالب عمومی (٥٤) برنامه هیئت (٥٤) فرهنگی (٥٢) رمضان (٥٢) خداحافظ رمضان (٥۱) امام شناسی (٤٢) کلام تازه (٤٠) زینب(س) (۳٧) امام خامنه ای (۳٧) امام حسین(ع) (۳٥) آیت الله خامنه ای (۳٥) شعبان (۳۳) عید فطر (۳۳) مقام عظمای ولایت (۳٢) مقام معظم رهبری (۳۱) امام سجاد(ع) (٢٧) ایران (٢٥) حضرت محمد(ص) (٢۳) امام خمینی (٢٢) تکلیف عصر غیبت (۱٩) یادمون باشه (۱٩) پیروی از هدایت (۱٩) ماه رجب (۱٧) گریه بر حسین(ع) (۱٦) منزل حضرت علی(ع) (۱٥) زیارت امام حسین(ع) (۱٥) فاطمیه اول (۱٤) فدک (۱٤) خطبه فدکیه (۱۳) خدا (۱۳) پیام عاشورا (۱۳) اوضاع پرابهام (۱٢) خبر (۱٢) عکس (۱٢) قرآن (۱۱) حضرت عباس (۱۱) ساقی العطاشا (۱۱) امام حسن مجتبی (ع) (۱۱) موکب (۱۱) سفر به نجف (۱٠) سفر به نجف و کوفه (۱٠) مقام امام زمان و حضرت امام صادق (۱٠) این عمار (۱٠) همایش شیرخوارگان (۱٠) علی اصغر(ع) (۱٠) بازگشت از کربلا (۱٠) سقا (۱٠) اربعین حسینی (۱٠) شب قدر (۱٠) محرم (۱٠) عاشورا (۱٠) کربلا (۱٠) ابوالفضل (۱٠) ولایت (۱٠) تفکر (٩) امام باقر(ع) (٩) سیدالشهدا (٩) قبرستان وادی السلام (٩) حجاب (۸) نیایش (٧) امام صادق (ع) (٧) آرامش (٧) پدر (٧) مدینه (٧) نهج البلاغه (٧) لیله الرغائب (٦) عتبات عالیات (٦) تحول اقتصادی (٦) عربستان (٦) اعتکاف (٦) روایات (٦) شعر (٦) انقلاب (٦) غدیر (٦) اطلاعیه (٦) عمر (٦) نوروز (٦) مصرف یارانه ها (٦) همه چیز درباره یارانه‌ها (٦) من و نیروی امنیتی (٦) جهاد اقتصادى (٦) حضرت جواد الائمه (ع) (٦) سفیانی (٦) نماز شب (٦) طرح تحول اقتصادی (٦) هدفمند کردن یارانه ها (٦) کمیت و کیفیت مبلغان (٦) خاورمیانه آتش زیرخاکستر (٦) تحلیل خروج سفیانی (٦) پاییز و بچه ها (٦) شدیدالایمان (٦) خاک بازی طفلان (٥) خطر وهابیت (٥) صله رحم (٥) عید غدیر (٥) امام موسی کاظم (ع) (٥) پیام به مردم مصر (٥) حضرت هود و صالح(ع) (٥) امام رضا (ع) (٥) امام هادی (ع) (٥) سوریه (٤) طنز (٤) لبنان (٤) چیزی شبیه به طنز (٤) وادی السلام (٤) اس ام اس روز مادر (٤) ابوموسی جزیره ایرانی (۳) اعتیاد (۳) آیت الله بهجت (۳) تبریک سال نو (۳) مصر (٢) بحرین (٢) وزیر نیرو (٢) صهیونیزم (٢) وهابیت (٢) رقیه (س) (۱)
دوستان من جدیدترین مسیجها و قشنگترین عکسها خبرگزاری ایران و جهان زئوس وبلاگی متفاوت گروه هنری مدیسه زمزمه های سبز محب الزینب لواشک ترش حامد تیموری بازمانده آخر جایی دیگر باغ رضوان آل ياسين مهدوي شهدا محب مهسا پریسا باغ رضوان امام رضا زوارالحسین خانه خوبان محب ولایت چشمه ریگی سولماز و پدر دیکشنری آنلاین هيات اهل بيت (ع) پرنیان(حمید زارعی) عزاداری سنتی بوشهر حاج عمار افسر جنگ نرم پرتال زیگور طراح قالب