بهره‌گیری از عقل و منطق برای هدایت پیروان ادیان انحرافی

وی اضافه کرد: عقل و اندیشه برای کیفیت اولیه زندگی است که در زمان رشد مورد استفاده بشریت قرار داده می‌شود و خداوند در این مرحله انبیا و اولیا را مثال زده است.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه بعد از خلقت انسان خداوند علم را برای افراد قرار کرده است گفت: اصل تشریح و ابلاغ این مطالب وظیفه اولیه هر فردی است و در این ارتباط افراد مختلف باید اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه غفلت انسان‌ها سبب ترویج فرقه‌های ضاله می‌شود تصریح کرد: برخی با استفاده از محیط جهل عمومی تشکیلات و گروهی را تشکیل می‌دهند؛ هر چند خداوند در قرآن خود بر پژوهش حق تاکید کرده است اما برخی به راحتی به سمت حرکت‌های نمادین این گروه‌ها گرایش پیدا می‌کنند.

آیت‌الله علوی گرگانی به برخی از مراحل مختلف هدایت انسان توسط خداوند تبارک و تعالی اشاره کرد و متذکر شد: خداوند برای هدایت انسان پیامبران و معصومین را قرار داده است و اکنون طلاب باید ابلاغیه این افراد که از سوی خداوند تبارک و تعالی است را به مردم برسانند.

وی آیه‌ای از قرآن کریم را بیان کرد و ادامه داد: هر فردی که می‌خواهد بعد از ابلاغ رسالت کار اشتباهی انجام دهد باید بداند خداوند در روز قیامت به آگاهی او نسبت به عاقبت اعمال عذاب سختی برایش در نظر می‌گیرد.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه خداوند برای پذیرش دین اسلام اجباری قرار نداده است ابراز کرد: دین اسلام با منطق و عقل مردم را به سمت خواسته‌های الهی هدایت می‌کند به همین علت هدایت ادیان انحرافی نباید به روش‌های سلبی باشد بلکه باید با استفاده از عقل و منطق انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که وظیفه ماست ابلاغ پیام الهی است و اگر افرادی بخواهند نسبت به حرکت گمراهانه خود لجاجت کنند در صورتی که به جامعه اسلامی آسیب همگانی وارد نکنند خودشان باید در روز قیامت پاسخگو باشند.

این استاد برجسته حوزه علمیه عذاب جهنم را عاقبت افراد گمراه دانست و اظهار کرد: آتش جهنم برای ظالمان، گمراهان و ستمکاران در نظر گرفته شده است و افرادی که رسالت خود را به خوبی انجام ندهند در این آتش عذاب می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند آثار مثبتی در جامعه اسلامی داشته باشد مطرح کرد: باید تلاش کنیم با افزایش معلومات ذهنی خود در مذاکرات با فرقه‌های انحرافی سربلند باشیم تا جمعیت آگاه نسبت به معارف اسلام بیشتر شود.

آیت‌الله علوی گرگانی از حرکت‌های دشمن در جنگ نرم برای تقویت ادیان انحرافی یاد و عنوان کرد: تاکنون انقلاب اسلامی در برابر هجمه‌های دشمن ایستادگی کرده و به پیروزی رسیده زیرا بر این آرمان تکیه داشته است که برای ظهور امام زمان (عج) باید به دنبال ترویج آموزه‌های اسلامی و ایجاد بسترهای حکومت اسلامی جهانی باشیم.

/ 0 نظر / 21 بازدید