آخرین اخبار درز کرده از دربار آل سعود

آخرین اخبار درز کرده از دربار آل سعود

»شرایط یادشده، واشنگتن را وادار کرده است تا با پیش بینی اوضاع داخلی عربستان و جنگ قدرتی که ممکن است بین شاهزادگان سعودی، مقامات دربار و رهبران گارد سلطنتی در بگیرد، بر تکاپوی دیپلماتیک و تدابیر امنیتی-اطلاعاتی خود در شبه جزیره بیفزایند«.

 

به گزارش سرویس فرهنگی اجتماعی جام نیوز به نقل از روزنامه "المنار" (Almanar) ، رفت و آمدهای پی در پی مقامات آمریکایی و به دنبال آن، دیدارهای کارشناسان خاورمیانه وزارت خارجه و افسران بلندپایه ایالات متحده از عربستان نشان می دهد حکومت سعودی در آستانه تحولات مهم و تعیین کننده قرار دارد.
به نوشته این روزنامه، مقامات آمریکایی علاوه بر ناخرسندی از شرایط ناآرام داخلی عربستان و افزایش موج اعتراضات مردمی، نگران اوضاع بد جسمی رهبران سعودی نیز هستند.
المنار با استناد به اخبار درز کرده از درون دربار آل سعود، نوشته است: «امیر نایف بن عبدالعزیز، ولیعهد، که در حال حاضر برای درمان در خارج از کشور به سر می برد، قوه تکلم خود را از دست داده و در وضعیت بحرانی قرار دارد. این موضوع فرزندان وی را بر آن داشته است تا به دنبال تصاحب پست های بالاتر باشند. همچنین اوضاع جسمی "سعود الفیصل" وزیر خارجه، حاد شده و امکان دارد فلج شود. خود "ملک عبدالله" پادشاه سعودی هم از اختلال حواس رنج می برد و متوجه آنچه پیرامونش اتفاق می افتد نیست.»
این روزنامه در پایان نوشت: «شرایط یادشده، واشنگتن را وادار کرده است تا با پیش بینی اوضاع داخلی عربستان و جنگ قدرتی که ممکن است بین شاهزادگان سعودی، مقامات دربار و رهبران گارد سلطنتی در بگیرد، بر تکاپوی دیپلماتیک و تدابیر امنیتی-اطلاعاتی خود در شبه جزیره بیفزایند. «

/ 0 نظر / 4 بازدید